Baner Funduszy Europejskich

Pierwsza lekcja wakeboardingu zwykle składa się z kilku elementów, a ich dokładna kolejność może się różnić w zależności od szkoły czy instruktora. Niemniej jednak, oto ogólny opis tego, czego można się spodziewać na pierwszej lekcji w WAKE ZONE STAWIKI:

  1. Bezpieczeństwo i wyposażenie: Instruktor zazwyczaj rozpoczyna lekcję od omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa i wyposażenia, które będzie potrzebne do uprawiania tej dyscypliny. W tym czasie kursant dowiaduje się, jak poprawnie założyć kamizelkę ratunkową, jakie są procedury w razie niebezpieczeństwa i jak korzystać ze sprzętu.
  2. Teoria: Instruktor omawia podstawowe pojęcia związane z wakeboardem oraz zasady, których należy przestrzegać podczas pływania. Kursant dowie się, jak poprawnie trzymać deskę, jakie są techniki jazdy oraz jakie są podstawowe manewry.
  3. Praktyka na suchym lądzie: Na suchym lądzie kursant będzie mieć okazję zapoznać się z pozycją, którą należy przyjąć na desce oraz z ruchami, które należy wykonywać, aby utrzymać równowagę. Mogą również ćwiczyć manewry zmiana kierunku jazdy.
  4. Jazda na kneeboardzie: Deska na której pływamy w pozycji siedzącej (aby obniżyć środek ciężkości i ułatwić kontrolę nad deską). Na kneeboardzie wykonujemy około 3 okrążeń
  5. Jazda na desce z wiązaniami typu “strap”: Na tym etapie uczymy się startów w pozycji stojącej. Przy upadku stopy wypadną z wiązań, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka kontuzji.
  6. Jazda na desce z wiązaniami usztywniającymi nogę w kostce: Ostatni etap szkolenia. Kursant uczy się robić pełne okrążenia a następnie wjeżdżać na przeszkody.

Pierwsza lekcja wakeboardingu ma na celu zapoznanie uczniów z podstawami tego sportu i nauczenie ich podstawowych ruchów i manewrów. W kolejnych lekcjach można się spodziewać bardziej zaawansowanych ćwiczeń i technik.


MILEJ ZABAWY !

NASI PARTNERZY

Left arrow
Left arrow
Sosnowiec
Pepsi logo
Lech logo
Wakepro logo
Mystic logo